Langipex: Hús- és Konzervipari gépek forgalmazása Langipex: Hús- és Konzervipari gépek forgalmazása
Menü
Menü
    • Magyar
    • English
  • Menü
  • Magunkról
  • Gépek raktáron
  • Termékcsaládok
  • Márkák
  • Referenciák
  • Ászf
  • Kapcsolat

Általános Szerződési Feltételek

A Langipex Kereskedelmi Iroda Kft.
1165 Budapest, Veres Péter út 145.
cg.: 01-09-565709, adószám: 12215270-2-42
2011. augusztus 2. napján hatályos
Általános Szerződési Feltételei (ÁSZF)

1./ Az ÁSZF alkalmazása

1.1./ A Langipex Kft. (a továbbiakban „a Társaság”) élelmiszeripari gépeket és alkatrészeket, valamint ezekkel kapcsolatos szolgáltatásokat nyújt megrendelői részére.

1.2./ A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban „ÁSZF”) hatálybalépésétől kezdődően, a Társaság megrendelőkkel kötött szállítási és adásvételi szerződéseinek azon általános feltételei, amelyek nem minősülnek egyedi megállapodásnak, a jelen ÁSZF-ben foglaltak szerint alakulnak.

1.3./ A Társaság által kötött szerződések részei:

a) a megrendelés és szállítás egyedi adatait és feltételeit tartalmazó megállapodás,
b) a megrendelés és a szállítás általános feltételeit meghatározó Általános Szerződési Feltételek.

1.4./ A Megrendelő tudomásul veszi, hogy a jelen ÁSZF-től történő eltérés kizárólag abban az esetben érvényes, ha annak tartalmában a felek írásban megállapodnak, az írásbeli megállapodás hatálybalépésétől.

1.5./ Jelen ÁSZF bármely rendelkezésének érvénytelensége a többi rendelkezés érvényességét nem érinti.

2./ Az ÁSZF megismerése és elfogadása

2.1./ A Társaság köteles a szállítási szerződés megkötését megelőzően lehetővé tenni, hogy a megrendelő az ÁSZF hatályos szövegét megismerje, és ezt követően döntsön arról, hogy az ÁSZF-ben foglaltakat a szállítási szerződés általános feltételeiként elfogadja. A Társaság a mindenkor hatályos ÁSZF-et honlapján (www.langipex.hu) és székhelyén (1165 Budapest, Veres Péter út 145.) közzéteszi.

2.2./ Az ÁSZF a szállítási vagy adásvételi szerződés aláírásával, illetve az írásbeli megrendelés-visszaigazolás megrendelő általi kézhezvételével a szerződés részévé válik.

2.3./ A megrendelő a szállítási vagy adásvételi szerződés aláírásával, illetve az írásbeli megrendelés feladásával kifejezetten elismeri, hogy a Társaság a szerződés megkötését megelőzően az ÁSZF tartalmát részére megismerhetővé tette; a megrendelő azt, mint megfelelő és méltányos szerződési feltételeket kifejezetten elfogadta és kötelezettséget vállal azok betartására. A megrendelő ezt meghaladóan tudomásul veszi, hogy a Társaság a mindenkori ÁSZF-ben rögzített általános üzleti feltételek szerint nyújtja szolgáltatását.

3./ Az ÁSZF hatálya

3.1./ A jelen ÁSZF a Társaság ügyvezetője általi aláírásának napján lép hatályba és visszavonásáig hatályos.

3.2./ A jelen ÁSZF-et a Társaság ügyvezetője bármikor egyoldalúan módosíthatja. A módosítás a hatálybalépését követően kötött szerződésekre, valamint beérkezett megrendelésekre a módosított ÁSZF szabályai érvényesek.

3.2./ A Társaság a mindenkor hatályos ÁSZF-et köteles honlapján (www.langipex.hu), valamint a székhelyén (1165 Budapest, Veres Péter út 145.) a megrendelők által megismerhető módon közzétenni. A Társaság honlapjának archívumában köteles közzétenni a már hatályát vesztett ÁSZF-et is, a hatályosság időpontjára visszakereshetően.

3.3./ A Jelen ÁSZF rendelkezéseinek hatálya a Társaság — mint szállító vagy eladó — által kötött minden szállítási és adásvételi szerződésre, árajánlatra, megrendelés-visszaigazolásra, számlára, valamint minden egyéb, az értékesítés során készült dokumentumra kiterjed.

4./ A szerződés létrejötte

4.1./ A Társaság és a megrendelők közötti szerződés létrejöhet írásbeli szerződés aláírásával, illetve írásbeli (ajánlott levél, fax vagy e-mail útján) történő megrendelésnek a Társaság által történő visszaigazolásával. A Társaság bármely módon megküldött megrendelés esetén kérheti a megrendelőtől, hogy megrendelését írásban, cégszerűen aláírva erősítse meg.

4.2./ A megrendelés kizárólag akkor érvényes, amennyiben abban a megrendelő egyértelműen megjelöli a megvásárolni kívánt berendezés vagy alkatrész típusát és márkáját, valamint mennyiségét. A megrendelésre a Társaság által adott árajánlat elfogadásával is sor kerülhet, de a felek közötti szerződés kizárólag a megrendelés írásbeli visszaigazolásával jön létre.

4.3./ A megrendelés visszaigazolásában a Társaság tájékoztatja a megrendelőt a megrendelt termék megnevezéséről, mennyiségéről, vételáráról és annak esedékességéről, valamint a szállítás helyéről és határidejéről. Amennyiben a megrendelés visszaigazolására írásban 15 munkanapon belül nem kerül sor, úgy az a szerződéskötés visszautasításának minősül a Társaság részéről.

4.4./ A Társaságnak a honlapján, illetve tájékoztató anyagaiban közölt áraira vonatkozóan ajánlati kötöttsége nem áll fenn. A felek az értékesített berendezések, alkatrészek vételárát minden esetben egyedileg határozzák meg.

4.5./ A Társaság által kötött szerződések, azok kiegészítései és módosításai kizárólag írásban érvényesek. Szóbeli megállapodások kizárólag írásbeli megerősítéssel érvényesek.

5./ Szállítás

5.1./ A szállítási helyét és határidejét a Társaság köteles a szerződésben vagy a megrendelés visszaigazolásában megjelölni. A Társaság előteljesítésre jogosult. Eltérő megállapodás hiányában a felek az áru megrendelő vagy megbízottja részére történő átadását tekintik teljesítésnek.

5.2./ A kárveszély az áru megrendelő vagy az általa megbízott fuvarozó részére történő átadásával száll át a megrendelőre.

5.3./ Amennyiben a Társaság az áru leszállításával legalább 30 naptári nap késedelembe esik, úgy a 31. naptól számítva a Társaság köteles a késedelemmel érintett áru vételára napi ½ ezrelékének megfelelő késedelmi kötbért fizetni a vevő részére. A kötbér mértéke legfeljebb a késedelemmel érintett áru értékének 10 %-a lehet. Szállítási késedelem esetén a jelen pontban megjelölt késedelmi kötbéren felül a Társasággal szemben egyéb kártérítési igény nem érvényesíthető. Amennyiben a Társaság a szállítással 60 napot meghaladó késedelembe esik, úgy a megrendelő — ajánlott levél útján — elállhat a szerződéstől.

5.4./ Amennyiben a szerződés tárgya gép, berendezés és a szerződés alapján annak üzembe helyezését is a Társaság végzi, úgy a felek a berendezés teljesítési helyre történő leszállítását tekintik teljesítésnek. A felek eltérő megállapodása hiányában a Társaság köteles a gépet a leszállítást követő 8 munkanapon belül üzembe helyezni, kivéve, ha a megrendelő által rendelkezésre bocsátott munkaterület a beüzemelés elvégzésére bármely okból alkalmatlan. Ez utóbbi esetben az üzembe helyezés határideje a munkaterület alkalmasságáról szóló megrendelői írásbeli értesítés Társaság általi átvételétől számított 15 munkanap.

5.5./ A Társaság az árut a szakmai szokásoknak megfelelően csomagolja. A csomagolóanyagokat a Társaság nem veszi vissza, azok megsemmisítéséről a megrendelő saját költségén köteles gondoskodni.

5.6./ Eltérő egyedi megállapodás hiányában a Társaság a szállítást „Ex Works” (az Incoterms 2000 szerint EXW) vállalja, vagyis a megrendelő telephelyére szállítás költségeit és felelősségét a megrendelő viseli. Amennyiben a felek ettől eltérnek, úgy az Incoterms 2000 szerinti paritást a Társaság a szerződésben vagy a megrendelés visszaigazolásában köteles megjelölni.

5.7./ A megrendelő a mennyiségi és minőségi ellenőrzést köteles az áru átvételekor nyomban elvégezni. A megrendelő mennyiségi kifogást az áru átvételekor, minőségi kifogást pedig az áru átvételétől számított 3 napon belül terjeszthet elő. Amennyiben a megrendelő az átadás-átvételi eljárás során mennyiségi kifogást nem terjesztett elő, úgy a számlán vagy szállítólevélen szereplő tételeket hiánytalanul átadottnak tekintik.

5.8./ A megrendelő az átadás-átvételt követően kizárólag a szemrevételezéssel nem észlelhető hibák (rejtett hibák) miatt élhet minőségi kifogással. Rejtett hiba esetén szavatossági igény előterjesztésére a jelen ÁSZF 9./ pontjában foglaltak érvényesek.

5.9./ A szállított áru rendeltetésszerű használatát nem akadályozó, nem jelentős hiány esetén a megrendelő nem jogosult a termék átvételét, illetőleg a termék ellenértékének kifizetését megtagadni.

5.10./ Az áru átvételét a megrendelő vagy megbízottja a szállítólevélen aláírásával és cégbélyegzőjével igazolja. Az áru, illetve a számla és a szállítólevél átadása során a Társaság a megrendelő telephelyén, a megrendelő cégbélyegzőjével rendelkező átvevő jogosultságát csak a megrendelő írásban, a szállítást legalább 3 nappal megelőzően megküldött igénye esetén vizsgálja.

5.11./ Amennyiben a megrendelő az árut a szerződésben vagy a megrendelés visszaigazolásában megjelölt szállítási határidőben, vagy attól számított 8 napon belül nem veszi át, úgy a szerződés teljesítését nem követelheti, a Társaság pedig minden külön értesítés nélkül jogosult az árut harmadik személy részére értékesíteni. Ebben az esetben a szerződés szerinti vételár és a harmadik személy által megfizetett vételár különbözetét — mint meghiúsulási kötbért — a Társaság a megrendelőtől követelheti.

6./ Tulajdonjog-fenntartás

6.1./ Szállítási szerződés esetén, amennyiben a megrendelő a vételárat legkésőbb az áru leszállításával egyidejűleg nem fizeti meg maradéktalanul, a Társaság az áru tulajdonjogát a vételár maradéktalan megfizetéséig fenntartja, azzal, hogy a kárveszély a berendezés birtokbavételével száll át a vevőre.

6.2./ Amennyiben a megrendelő a vételár, vagy bármely részének megfizetésével 30 napot meghaladó időtartamú késedelembe esik, úgy a Társaság jogosult szerződéstől — ajánlott levél útján — elállni, illetve — akár az elállás mellőzésével is — jogosult a leszállított áru birtokába visszahelyezkedni. A megrendelő kötelezettséget vállal arra, hogy 30 napot meghaladó fizetési késedelme esetén tűri a Társaságnak az áru birtokába történő visszahelyezkedését. A megrendelő tudomásul veszi, hogy az átvett áru birtokának a Társaság általi jogszerű visszaszerzése megakadályozásával bűncselekményt valósít meg.

7./ Számlázás, fizetés, késedelem

7.1./ A Társaság a teljesítést követő 3 napon belül számlát bocsát ki. A megrendelő a számla összegét készpénzben, vagy az esedékességi időben tartozik a Társaság számlán szereplő bankszámlájára átutalással megfizetni. A vételár maradéktalan megfizetéséig a Társaság a leszállított áru vonatkozásában tulajdonjogát a 6./ pontban foglaltak szerint fenntartja.

7.2./ A megrendelő a számla tartalmát kizárólag a fizetési határidő lejártát megelőzően, de legkésőbb a számla átvételétől számított 15 napon belül jogosult vitatni.

7.3./ Amennyiben a megrendelő fizetési kötelezettségének teljesítésével késedelembe esik, úgy minden napi késedelem után, a megfizetni elmulasztott vételárrészlet évi 20% mértékű kamatát tartozik — késedelmi kamatként — a Társaság részére megfizetni.

7.4./ A megrendelő késedelmének időtartama alatt a Társaság jogosult a felek közötti szerződés szerinti további áruk szállítását a megrendelő tartozásának teljes kiegyenlítéséig elhalasztani. A teljesítési határidő a megrendelői késedelem időtartamával meghosszabbodik.

7.5./ Amennyiben a megrendelő fizetési késedelme a 30 naptári napot meghaladja, a Társaság — választása szerint — jogosult póthatáridőt tűzni és teljesítést, valamint késedelmi kamatot követelni, illetőleg — a megrendelő szerződésszegése okán — jogosult a hátralékos vételár 50 %-ának megfelelő mértékű meghiúsulási kötbért követelni és a szerződéstől — a megrendelőhöz intézett ajánlott levél útján — elállni. A megrendelő részéről már megfizetett vételárat a felek a meghiúsulási kötbérbe beszámítják. A Társaság elállása esetén haladéktalanul jogosult az átadott berendezéseket a megrendelő telephelyéről leszerelni és elszállítani. A megrendelő az elszállítást tűrni köteles és tudomásul veszi, hogy tűrési kötelezettségének elmulasztása bűncselekményt valósít meg.

7.6./ A megrendelő a szerződés aláírásával, illetve a megrendelés feladásával tudomásul veszi, hogy amennyiben a szerződésben kikötött vételárat a szerződésben/számlán rögzített határidőt meghaladó 60 napon belül nem fizeti meg, úgy az adós nyilvános adatai (cég elnevezése, székhelye, adószáma, a képviseletre jogosult adatai, valamint a tartozás összege) közzétehető a www.nemfizetocegek.hu internetes portálon. A megrendelő tudomásul veszi, hogy a közzététel miatt felmerült esetleges kárért sem a Társaság, sem a portál üzemeltetője nem felelős.

8./ Szavatosság és jótállás

8.1./ A Társaság a hibás teljesítésért felelősséggel tartozik (kellékszavatosság). A jogosult a teljesítés időpontjától számított hat hónapos elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági jogait. Ha a jogosult a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy azt ismernie kellett, a kötelezett mentesül a szavatossági felelősség alól.

8.2./ Amennyiben a hiba később jutott a megrendelő tudomására, úgy a megrendelő köteles a hiba felfedezésétől számított legkésőbb 8 munkanapon belül a kifogását a Társasággal írásban közölni. Ennek elmulasztása esetén a Társaság kellékszavatosságra nem kötelezhető.

8.3./ A Társaságot az általa értékesített termékekre vonatkozóan a szerződés teljesítésétől számított egy év időtartamú kellékszavatosság terheli. Ez a határidő jogvesztő.

8.4./ A megrendelő szavatossági igényérvényesítése körében elsősorban a hibás gép, vagy alkatrész kijavítását, illetve kicserélését kérheti. Amennyiben a Társaság az erre irányuló indokolt és megalapozott megrendelői írásbeli felszólítástól számított 30 napon belül a kijavítást nem kezdi meg, vagy a kicserélést nem végzi el, úgy a megrendelő elállhat a szerződéstől.

8.5./ A megrendelő a szerződés hibás teljesítésével kapcsolatban a 8.4./ pontban foglaltakon túl egyéb igényt, így különösen kártérítési igényt nem érvényesíthet.

8.6./ A Társaságot törvényen alapuló kötelező jótállási kötelezettség nem terheli. A 8.5./ pontban foglalt felelősséget korlátozó rendelkezés kiegyenlítéseként a Társaság az általa értékesített termékekre vonatkozóan — a kopó alkatrészek kivételével — a szerződés teljesítésétől számított egy évig jótállást vállal. A jótállási kötelezettség alapján a megrendelőnek a jótállási igényt legkésőbb a jótállási határidő lejártától számított 6 hónapon belül bíróság előtt érvényesítenie kell.

9./ Szellemi tulajdon, titoktartás

9.1./ A Társaság általa a szerződés megkötését megelőzően, vagy azt követően a megrendelő részére átadott tervek, rajzok, műszaki leírások és egyéb mellékletek a Társaság kizárólagos szellemi tulajdonát képezik. A megrendelő ezeket kizárólag a szerződés teljesítéséhez használhatja fel és csak a Társaság előzetes írásbeli hozzájárulásával hozhatja harmadik fél tudomására. A Társaság az általa átadott rajzok, tervek, egyéb dokumentáció vonatkozásában minden szerzői jogát fenntartja.

9.2./ A megrendelő tudomásul veszi, hogy a felek közötti szerződés megkötése, illetve teljesítése során tudomására jutott tényeket, adatokat, információkat üzleti titokként köteles kezelni és azt csak a Társaság előzetes írásbeli hozzájárulásával vagy törvény felhatalmazása alapján hozhatja harmadik fél tudomására. A megrendelő ezeket az információkat kizárólag a szerződés teljesítése során használhatja fel. A titoktartási kötelezettség a megrendelőt időkorlát nélkül terheli.

10./ Vis Maior

10.1./ A felek nem felelnek kötelezettségeik teljesítésének késedelméért vagy meghiúsulásáért, ha a késedelem vagy a meghiúsulás oka rajtuk kívülálló, általuk elháríthatatlan külső ok. A felek megállapodnak, hogy a jelen szerződés teljesítése során vis majornak tekintik különösen, de nem kizárólagosan az alábbi eseményeket: földrengés, árvíz, háború, polgárháború, lázadás, zendülés, forradalom, terrorcselekmények, zavargások, az ország nagyobb területére kiterjedő erőszakos cselekmények, blokád, útelzárások, a személyek vagy áruk szabad mozgását korlátozó vagy gátló hatósági korlátozások, embargó, export-, vagy importtilalom, pénzforgalmi vagy kifizetési hatósági korlátozások, a pénzügyi rendszer összeomlása, sztrájk, járvány, tűz, árvíz, földrengés, egyéb természeti katasztrófák, nukleáris katasztrófák a távközlő hálózatok összeomlása vagy tartós működésképtelensége, az energiaellátási vagy közmű hálózatok összeomlása vagy tartós működésképtelensége, a távközlő hálózatokról vagy az Internetről a számítástechnikai hálózatokra került vírus, egyéb számítógépes vírusok okozta károk, hackerek támadásai.

10.2./ A vis maior felmerülésének tényét és várható tartamát az arra hivatkozó fél köteles a másik féllel késedelem nélkül írásban közölni. A teljesítési határidő vis major esetén indokolt mértékben, de legalább a vis major tartamának megfelelő időtartammal módosul. 90 napot meghaladó tartamú vis maior esetén bármelyik fél jogosult a szerződést, annak még nem teljesített részére vonatkozóan írásban felmondani.

11./ Eljárás végrehajtási-, csőd- vagy felszámolási eljárás esetén

11.1./ Amennyiben a megrendelő ellen csőd- vagy felszámolási eljárás, illetve végrehajtási eljárás megindítására kerül sor, a Társaság jogosult a jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződéstől — a megrendelőhöz intézett ajánlott levél útján — egyoldalúan elállni. Elállás esetén a Társaságot megilleti a 7.4./ pontban meghatározott meghiúsulási kötbér.

11.2./ A megrendelő ellen indított végrehajtási-, csőd- vagy felszámolási eljárás esetén, a Társaság a megrendelőtől a már leszállított áru ellenértékét a fizetési határidőtől függetlenül azonnal követelheti; még nem teljesített megrendelés esetén pedig a Társaság csak akkor köteles teljesíteni, ha a megrendelő a vételárat előre kiegyenlítette.

11.3./ Amennyiben a jelen ÁSZF másként nem rendelkezik, a megrendelő nem jogosult a Társasággal kötött szerződéstől elállni.

12./ Irányadó jog, illetékesség

12.1./ A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó minden jogügyletre a magyar jog szabályai irányadóak.

12.2./ Jogvita esetén a felek — értékhatártól függően — alávetik magukat a Budapesti II. és III. Kerületi Bíróság, illetve a Fejér Megyei Bíróság kizárólagos illetékességének.

Budapest, 2011. augusztus 2.

 

Láng Péter
ügyvezető

© 2023 Langipex Kft. • 1165 Budapest, Veres Péter út 145 • Tel: +36 1 402 4722, +36 1 402 4723 • Fax: +36 1 407 1695 Impresszum Adatvédelmi nyilatkozat

Kreatív website